Johanka K.
Mé vzpomínky na koronavirus

Johanka je citlivá dívka, žákyně 6. třídy a opravdu popisuje naše vyučování.

Už je to skoro tři měsíce, kdy jsme přestali chodit do školy. Většina mých spolužáků včetně mě jsme s paní učitelkou Mirkou a ostatními učiteli připravovali online vyučování. V pondělí 16.3.2020 jsme ho pak vyzkoušeli na vlastní kůži.  Z počátku jsme s tím zápasili. Nešlo připojení nebo jsme zapomněli, že máme vyučování a nebo jsme se hledali na různých odkazech Googlu, Whereby, atd. Paní učitelka Mirka nám pak vše sjednotila a výuka pak šla jako po másle, vlastně jde.

Jako velké mínus z této doby beru izolaci. Nikam se moc nesmělo, pokud ano, tak s rouškami. Myla jsem si ruce snad tisíckrát denně. Má sestra Terezka z toho měla až ekzém. Mamka jí pořad natírala ruce speciálním krémem, ale moc to nepomáhalo.

Neviděli jsme se s kamarády, nemohli jsme jít do kina na filmy.

Museli jsme přerušit výuku našich oblíbených latinskoamerických tanců v Taneční škole HIT, kam od letošního roku chodila i Terezka. Dokonce nám zrušily i Akademii, kde se setkáváme s jinými tanečními skupinami a soupeříme o nejlépe zvládnutý tanec (cha-chu, rumbu, sambu nebo třeba kankán). 

Každý rok se pak těšíme na „Sedleckou pouť“, kam jezdíme za babičkou do Kutné Hory. 30.4. nám na kopci před domem pořádá pan starosta Ďáblic „Pálení čarodějnic“ a „Vítaní jara“, kde se setkáváme se spolužáky a kamarády.

Letos ale nic. Seděli jsme doma a vzpomínali na předchozí roky. Ještě že máme malou zahrádku a hlavně chalupu v Krkonoších, kde je zahrada veliká. Byli jsme tam s mamkou a Terezkou i celý týden. I když jsme se museli učit, byla to paráda. Po vyučování jsme byli venku nebo v bazéně.

Ale má to i své plusy. Maminka s námi byla každý den doma. Ne jako před koronavirem, kdy pořád pracovala a my ji skoro neviděli. Měla jsem o ní velký strach. Vařili jsme spolu, učili se. Mám ji moc ráda.

Už se ale těším, až v září školu otevřou a já se uvidím se spolužáky. Vlastně tak trochu Terezce, která chodí do 1.třídy závidím. Ta je vidí už nyní.

 

  • Recenze
Skupina
 
 
Vyhledávání článků