Surikaty

Projekty 2020
Projekty v on line vyučování

Projekty Vědátorů, Rybářů, Stopařů a Surikat (3. - 6.) třída ze oblasti zeměpisu a provědy. Projekty byly připraveny v době koronavirové a smíšenými skupinami žáků. 

Ztracený poklad na Křivoklátě
Magdalena Přibíková

"Aničko, dnes jedeš za babičkou a dědou do Křivoklátu." řekla maminka. "Mami, bude tam Eliška?" ­­ zeptala se Anička. "Bude, nemusíš se bát." odpověděla maminka. "Aničko, vlak pojede za jednu hodinu!" vykřikl tatínek. "Tak ihned vyrazíme, aby tem vlak neujel!" řekla Anička. Anička s rodiči jela autem na nádraží. A když dojeli na nádraží,  tak byl vlak připraven k odjezdu. Anička se vesele loučila, až z toho maminka brečela a bála se, aby se jí něco nestalo.

Autor: MxVdEm
DIMENZE 1.Díl

Dobrý den já jsem Max, vítejte u mého příběhu. Začneme první školním dnem. Já samozřejmě se netěším do školy, ale první den není tak špatný jako ty ostatní. Jdu svojí obvyklou cestou, a prozpěvuji si muziku, která mi buší do sluchátek. Pokud si myslíte, že tento den bude krásný a tak dále, tak se mýlíte. 

Tajemná díra
Michal Kalina

Dojeli jsme na do vesnice a pak jsme stoupli nahoru na hrad Křivoklát. Po cestě do kopce, těsně u hradu si Martin všiml nějaké neobvyklé díry vedle silnice. Ukázal na ni a zeptal se Kuby: "Nevíš, co je to za díru?" Kuba odpověděl: Nevšímej si toho a pojď dál."

Divadelní představení Kolísko
hrají žáci Heřmánek Praha

podle předlohy Václava Čtvrtka - knihy Podivuhodná dobrodružství bývalého piráta Kolíska zpracovala dramatugicky a režijně MIrka Adamcové, písně složil a upravil a korepetie Pavel Pernica, na dramaturgii se podíleli všichni zúčastnění herci. Velký dík patří také pomoci při nacvičení Honzovi  Ševčíkovi a Olgy Černé. Poděkování patří všem dětským hercům jejich opravdovosti, přirozenosti a odvaze a touze si věci užít. 

Surikaty
Klárka Opočenská - Závody v Anglii

Sára je členkou týmu synchronizovaného bruslení Ice Mouses, který má zítra
závodit na mistrovství světa v Anglii. Celý tým vstával brzy ráno kvůli tomu, aby stihli
autobus a letadlo, které odlétalo v 8:00 hod. 

Surikaty
Válka - Martin Skondrojanis

Jednoho dne se sešli bohové na Olympu. Zeus prohlásil že by měly být poměřené síly lidstva a bohů. S tímto návrhem nesouhlasila spousta ostatních bohů, ale přišli s jiným návrhem.

Jakub Zítko
Minecraft

V roce 2018 v listopadu bylo Honzovi dvanáct let. A dostal nový iPhone, ten večer byl strašně nadšený. A stáhnul si na něj hry a jedna z nich byla Minecraft. O pár týdnů později šel ze školy domů, a povídal si s kamarády a oni říkaly jestli nechce jít do KFC nebo McDonald's.

Emma Adamcová
Oprátka a mord

Oprátka a mord je povídka na pokračování. Zatím je zveřejněna první část, ve které nás mladá spisovatelka z šesté třídy obratně seznamuje s tragickou událostí hlavní hrdinky. 

Johana Faltýnková
Poklad, Pomsta je sladká a Vlkodlak

Text obsahuje tři na sebe navazující příběhy Johany Faltýnkové Poklad, Pomsta je sladká a Vlkodlak. 

Jake R. Craige
Norská povídka

Vyjímečná povídka, která vychází z četby norských pověstí a bájí. Autor se lépe vyjadřuje v anglickém jazyce, napsat povídku v českém jazyce je pro autora vstup do dvojjazyčné publikace. 

Johanka Krauzová
Závod

Drobná povídka inspirovaná dojmem z filmu Rychle a zběsile. 

Skupina
 
 
Vyhledávání článků