Surikaty

Ztracený poklad na Křivoklátě
Magdalena Přibíková

"Aničko, dnes jedeš za babičkou a dědou do Křivoklátu." řekla maminka. "Mami, bude tam Eliška?" ­­ zeptala se Anička. "Bude, nemusíš se bát." odpověděla maminka. "Aničko, vlak pojede za jednu hodinu!" vykřikl tatínek. "Tak ihned vyrazíme, aby tem vlak neujel!" řekla Anička. Anička s rodiči jela autem na nádraží. A když dojeli na nádraží,  tak byl vlak připraven k odjezdu. Anička se vesele loučila, až z toho maminka brečela a bála se, aby se jí něco nestalo.

Mnich rytířem...
Emma Adamcová

Za vlády krále Přemysla Otakara I.

Nedaleko hrádku Křivoklát byl Klášter (Klášter v té oblasti nebyl).

Mimo opata Ondřeje , převora Matáše,kontora mnichů Vavřince a konotora noviců Jonáše  a všech dalších, žil v klášteře chovanec jménem Jan. (Chovanců mohlo být více ).

Tajemná díra
Michal Kalina

Dojeli jsme na do vesnice a pak jsme stoupli nahoru na hrad Křivoklát. Po cestě do kopce, těsně u hradu si Martin všiml nějaké neobvyklé díry vedle silnice. Ukázal na ni a zeptal se Kuby: "Nevíš, co je to za díru?" Kuba odpověděl: Nevšímej si toho a pojď dál."

Divadelní představení Kolísko
hrají žáci Heřmánek Praha

podle předlohy Václava Čtvrtka - knihy Podivuhodná dobrodružství bývalého piráta Kolíska zpracovala dramatugicky a režijně MIrka Adamcové, písně složil a upravil a korepetie Pavel Pernica, na dramaturgii se podíleli všichni zúčastnění herci. Velký dík patří také pomoci při nacvičení Honzovi  Ševčíkovi a Olgy Černé. Poděkování patří všem dětským hercům jejich opravdovosti, přirozenosti a odvaze a touze si věci užít. 

Vyhledávání článků